נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 04-8668881 / 050-8433334

משמורת והסדרי ראיה

אין ספק כי משמורת והסדרי ראייה הם לב ליבו של הליך הגירושין, מאחר שההכרעות וההסכמות בנושאים אלו ישפיעו באופן מכריע על ההורים והילדים, קשריהם ואיכות חייהם. משרדנו כבר סייע ללקוחות רבים שהתמודדו עם סוגיה זו, וליווה אותם ברגישות רבה בתקופה סוערת ומורכבת בחייהם. במלאכתנו אנו שואפים תמיד להקל על הלקוח, לשמור על זכויותיו ולהגדילן ככל האפשר, ולעשות זאת תוך רגישות גדולה לרווחת הילדים וטובתם.

סיוע משפטי בתחום המשמורת

הלכה למעשה, משמורת מעניקה למחזיק בה אחריות שוטפת לצרכיו של הילד, לרבות חינוך ובריאות, הגם שהיא אינה פוטרת את ההורה שאינו המשמורן. לא פחות חשוב, היא נותנת לבעל המשמורת קדימות והעדפה בכל הקשור למגורי הילדים, ולמעשה ביתו הוא המקום הרשמי לגידולם. לכן, מדובר בנושא בעל השלכות מהותיות על חיי היומיום של כל המעורבים, כאשר אל ההסכמות ניתן ומומלץ להגיע מחוץ לכותלי בית המשפט. זאת מאחר שהגשת בתביעת משמורת מעבירה את הכוח וההכרעה לידיים אחרות (שאינן של ההורים), וגם מלווה בהליך ארוך ומורכב יותר. יחד עם זאת, אם התביעה כבר הוגשה, בית המשפט תמיד יראה לנגד עיניו את טובתם של הילדים, ולאופן שבו יוצגו הטיעונים תהיה השפעה גדולה על החלטותיו. עוד חשוב לדעת כי לאחרונה מגיעים יותר ויותר הורים להסכמות על משמורת משותפת, אשר לה השלכות על הסדרי הראיה ולעיתים גם על מזונות הילדים. ואולם, בית המשפט יאשר אותה רק במקרים בהם קיימים קשרים מניחים את הדעת ואף טובים בין המתגרשים.

סיוע משפטי בהסדרי ראיה

גם בנושא זה, אנו ממליצים להסתייע במשרדנו על מנת להגיע להסדרי ראייה מוסכמים באמצעות הסכם גירושין. יש להבין כי הסכם המנוסח כהלכה שמתייחס באופן ספציפי לשעות, לימים ולאופני ההבאה וההחזרה, יסייע מאוד להתנהלות תקינה בעתיד, וגם יזכה לאישורו של בית המשפט. יחד עם זאת, בהיעדר הסכמות אנו נעזור בהליכי הסדרי המשמורת בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, לרבות הבדיקות שנעשות על ידי פקידי הסעד והמלצותיהם. ראוי לציין כי ניתן להגיע בתחום זה להסכמות גמישות מאוד המרחיבות את ההסדרים המקובלים. תמיד עדיף לנסות להגיע אליהן בסיוע עורכי הדין שלנו כדי למנוע מאבקים מיותרים, שכולם יוצאים מהם חבולים.

למידע נוסף על משמורת והסדרי ראייה, ולקביעת פגישה עימנו, התקשרו אל משרד עורכי הדין אורן סולן בטלפונים 04-8668881 או 050-8433334.