נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 04-8668881 / 050-8433334

חוזים במקרקעין – לא משחק ילדים

החוק מתיר לבצע בנכסי מקרקעין שורה ארוכה של פעולות, וביניהן גם השכרה ומכירה. פעולות אלו חייבות להיות מעוגנות באמצעות חוזים המבטיחים את חובותיהם וזכויותיהם של הצדדים החתומים.

עקב מורכבות התחום והסכומים המעורבים בו, מומלץ להסתייע בשירותינו משרדנו המחזיק במומחיות ספציפית בדיני המקרקעין.

חוזה בעת דירה מקבלן – לא מובן מאיליו!

עסקאות רכישה ומכירה של דירות חדשות מחייבות ייצוג משפטי, הן עבור הקונים והן עבור הקבלן, ומשרדנו מתמחה בייצוג שני הצדדים. יחד עם זאת, בעוד שלקבלנים ברורה חשיבותו של הסיוע המשפטי בעריכת חוזים, רוכשי הדירות נוטים חשוב כי מדובר בעסקה מובנת מאיליה. זוהי טעות נפוצה המובילה לא פעם למפח נפש ולבעיות בהמשך. למעשה, גם לדיירים חשוב להסתייע בשירותי משרדנו שכן מדובר בחוזים מורכבים ומפורטים, עם לא מעט סעיפים, תתי סעיפים ואותיות קטנות שיש לתת עליהם את הדעת. לדוגמא, יש לבחון את הבטוחות שמעמיד הקבלן לרשות הקונים, את גובהן, אופיין והמענה המדויק שהן מספקות, את חובת הנשיאה בעלויות שונות, ואת הסנקציות והפיצויים שיינתנו עקב אי עמידה בתנאי  החוזה. זאת, לצד שורה ארוכה של בדיקות נוספות המבטיחות את האינטרסים של הרוכשים ואת ביטחונם.

חוזה שכירות – חובה לערוך היטב

למרבה הצער, גם בתחום זה קיימת טעות רווחת לפיה ניתן להיעזר בחוזה סטנדרטי המצוי באינטרנט, או לשפצו באופן עצמאי. ואולם, חשוב להבין כי חוזים סטנדרטיים אינם יכולים לתת מענה ספציפי לחוזה השכירות, ובוודאי כאשר מדובר בהשכרה של נכס מסחרי. עריכת חוזה שכירות על ידי עורך דין מקרקעין מבטיחה את זכויותיהם וחובותיהם של הצדדים, את הערבויות שמעמידים השוכרים, את אופי התשלומים, את הבטוחות ואת הסנקציות שיופעלו לאור הפרת החוזה. ישנם עוד
סעיפים רבים ושונים בהם מטפל משרדנו, המקנים לשני הצדדים ראש שקט, וחוסכים דאגות, סכסוכים, בעיות והליכים משפטיים יקרים בעתיד.

ומה עם קניית ומכירת נכסים מיד שנייה?

אם בדיקת ועריכת חוזים מקצועית נדרשת בעסקאות על דירות חדשות, על אחת כמה וכמה נכון הדבר כאשר מדובר בנכסים מיד שנייה. מדובר בחוזים המסדירים בין היתר את תנאי התשלום, את התחייבויותיו של המוכר מבחינת זכויותיו בנכס, את שלבי העסקה, היעדר חובות ושעבודים, וכדומה.

פעולות אלו חשובות לא פחות כאשר מדובר בבתים צמודי קרקע, אשר להם מאפיינים ייחודיים מבחינת הרשויות המעורבות, זכויות בקרקע ושיעורי המס, ומעבר לכך מדובר לרוב בעסקאות המערבות סכומים גבוהים ביותר.

פנו אלינו

אנו מעניקים ללקוחותינו ליווי זמין ורציף ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, כאשר לנגד עינינו עומדים תמיד טובתם והאינטרסים שלהם. להזמנת שירותינו עבור עריכת ובדיקת חוזים מכל תחומי המקרקעין, הינכם מוזמנים לפנות אל משרד עו"ד דין אורן סולן בטלפונים הבאים: 04-8668881 ו- 050-8433334.