נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 04-8668881 / 050-8433334

חשיבותו של רישום בית משותף

על התמחות משרדנו נמנה גם רישום בית משותף הנדרש במספר מצבים, ומקנה יתרונות חשובים לבעלי הנכסים. שירותינו ניתנים באופן אישי וקרוב תוך ליווי הלקוח באדיבות וביעילות, בדגש על ביצוע מקצועי המונע בעיות ושגיאות.

מהו בכלל רישום בית משותף?

כאשר מבצעים רישום בית משותף ניתן לזהות את הדירות המצויות בו בנפרד, כמו גם לשייך שטחים משותפים בבניין. מדובר ברישום הנעשה בפנקס הבתים המשותפים, ומשמעותו הבסיסית היא חלוקה של השטח לחלקות אשר מכונה בעגה המקצועית "פרצלציה". באמצעותו מקבלת כל חלקה מספר זיהוי ונרשמות הצמדות של שטחים הקיימים בבניין, כגון חדר מדרגות, חניה וגג.

מדוע כדאי לבצע רישום?

רישום בית משותף מקנה לנרשמים מספר יתרונות מהותיים. ראשית, ביצוע החלוקה ועצם הרישום מעלה את ערך הנכסים. שנית, כאשר השטחים מחולקים באופן ברור ומוסדר מקבלים דיירי הבניין ראש שקט בנוגע לזכויותיהם בדירות ובנכסים המשותפים, ונמנעים סכסוכים. שלישית, לאחר הרישום יאשרו הבנקים ביתר קלות משכנתאות עבור נכסים רשומים, שכן ניתן לזהות את הנכס על מאפייניו הייחודיים. מאותה הסיבה, גם יותר פשוט למכור את הדירות ולבצע העברת זכויות עליהן.

מתי יש לבצע רישום בית משותף?

לאורך השנים טיפל משרדנו בלקוחות רבים שנדרשו לרישום בית משותף עקב מגוון סיבות. לדוגמא, הוא נדרש כאשר הבניין עדיין רשום על שמה של החברה הבונה או ע"ש חברות בעירבון מוגבל.

דוגמא נוספת היא של בניין ישן הרשום בטאבו כשייך לכל הדיירים, ולכן קשה יותר לבצע עסקאות או לקבל משכנתאות על הדירות. כמו כן, אם בוצעו שינויים או תוספות בנייה הרי שצריך להגיש תשריט עכשווי ולתקן את הרישום הקיים. לבסוף, לעיתים קיימות שגיאות בתשריט המצוי בפנקס הבתים המשותפים, מה שמצריך תיקון או ביטול שלו.

ומדוע צריך סיוע מקצועי?

רישום בית משותף כרוך בהליך בירוקראטי מורכב מול המפקח על רישום בתים, וכולל בין היתר הגשת נסח טאבו, מילוי טפסי בקשה, מינוי ועד בית, הגדרת תקנון, הגשת תשריט, בקשה לייחוד הדירות, תשלום אגרות, הגשת צו רישום ועוד. כל אלו נבדקים באופן מדוקדק על ידי לשכת המפקח, וכל טעות בהם עלולה לגרום לבעיות בטווח הקצר והארוך. לכן, אנו ממליצים לבצע רישום בית משותף רק עם משרדנו ולא באופן עצמאי. לפרטים נוספים, הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי הדין אורן סולן בטלפונים 04-8668881 ו- 050-8433334.