נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 04-8668881 / 050-8433334

דמי מזונות אישה וילדים

הסכמות והכרעות בענייני מזונות ילדים ואישה משפיעות באופן מהותי על איכות חייהם של כלל המעורבים – האישה, הילדים ובוודאי גם הבעל. נושא זה עומד פעמים רבות בלב המחלוקת שבין בני זוג נפרדים, ומלווה ברגשות סוערים וטענות שונות ומשונות. יתר על כן, בעת האחרונה עוסקות הכנסת וועדות ייעודיות בנושא טעון זה, ובתי המשפט מתחילים לספק פרשנויות שונות מהרגיל. לכן, משרדנו מצוי בכל עת עם האצבע על הדופק, ודואג לספק ללקוחותיו שירותים משפטיים מעולים על מנת שיוכלו להמשיך ולשמור על איכות חייהם כבעבר.

דמי מזונות - סוגיה מהותית ומכרעת

כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, אחד המניעים המרכזיים הוא הרצון לפתוח דף חדש בחיים. ואולם, עד מהרה מתברר כי הדף אינו כה חדש, והשניים נותרים תלויים זה בזה מבחינות רבות. אחת מהן היא הסוגיה הכלכלית, ובעיקר דמי המזונות שמשלם הבעל מדי חודש עבור צרכי הילדים. קשה להמעיט במשקלו של נושא זה, מאחר שכל קביעה לכאן או לכאן של בית המשפט או בית דין רבני תשפיע על מחויבויותיו של הגבר מחד, ועל איכות החיים של ילדיו ואשתו מאידך. לא פעם, הקביעות שניתנות על ידי הערכאות השונות מותירות את שני הצדדים בבעיה, ולכן בראש ובראשונה אנו ממליצים להגיע להסכם גירושין המוסכם על שני הצדדים. בדרך זו נחסכות לא מעט הוצאות, תסבוכות ודאגות, והמתגרשים מקבלים מענה הולם וצודק לצרכיהם. יחד עם זאת, אם הדברים מגיעים לפתחו של בית המשפט, אנו עושים כל מאמץ ונוקטים בכל צעד על מנת להקנות ללקוח את התוצאות הטובות ביותר מבחינתו.

סוגים שונים של דמי מזונות

על קצה המזלג, דמי המזונות נחלקים לשתי קטגוריות: ילדים ואישה. מזונות לאישה מעוגנים במשפט העברי שמחייב את הבעל לדאוג לצרכיה של זוגתו, לרבות מגורים, טיפולים רפואיים וכדומה. על כן, גם אם הם נפרדים עליו להמשיך ולהיזון אותה בהתאם לרמת החיים שהורגלה אליה. לעומת זאת, מזונות הילדים מחושבים בהתאם לצרכיהם ההכרחיים, או מדין צדקה התלוי במצבו הכלכלי של האב. לשם כך, בית המשפט יבחן את רמת הכנסתם, מצבם הכלכלי ופוטנציאל ההשתכרות של שני ההורים, וכמו כן יתחשב במשמורן או במשמורת משותפת. מטבע הדברים, עורכי דין הבקיאים בתחום יכולים להציג את טיעוניהם באופן משכנע, ולהשפיע באופן מהותי על גובהם של התשלומים החודשיים.

לקביעת פגישה עם נציגי משרדנו ולקבלת מידע נוסף בנושא, פנו אלינו בטלפונים 04-8668881 או 050-8433334.