נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 04-8668881 / 050-8433334

ידועים בציבור

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לידועים בציבור בשורה ארוכה של תחומים, ביניהם הסכמי ממון, פרידות, חלוקת רכוש, ביטוח לאומי, ירושות והסכמי ממון. אמנם, אנשים רבים בוחרים לקיים את חייהם ללא ברית נישואין אך החקיקה והפסיקה בנושא עדיין אינן שלמות. עובדה זו מחייבת את עורך הדין להפגין בקיאות מעמיקה ולהכיר את הדרכים החוקיות למימוש הזכויות של לקוחו והבטחתן. יתר על כן, לעיתים המהלכים המשפטיים כרוכים במורכבויות רגשיות ומשפחתיות, למשל מול ילדיו של בן הזוג מנישואים קודמים, ולכן אנו פועלים בתיקים אלו במלוא האחריות והרגישות המתבקשות.

מיהו ידוע בציבור על פי החוק?

כאמור, אין בנמצא "חוק ידועים בציבור" המגדיר באופן ברור את מעמדם בכל נושא ונושא, אלא ישנם חוקים ופסיקות בתחומים שונים שעליהם מסתמכות רשויות וערכאות שיפוטיות. באופן כללי, הינכם ידועים בציבור אם ניהלתם משק בית משותף מהבחינה הכלכלית ומגורים משותפים, לפחות שני אנשים ידוע על היותכם חיים כזוג, וקיימים ביניכם קשרים רומנטיים. יחד עם זאת, ייתכן שאחד או יותר מסעיפים אלו לא התקיימו על ידיכם באופן מלא, או בכלל, ועדיין תוכרו על ידי הערכאה הרלוונטית כידועים בציבור. מעבר לכך, ישנן כאמור הגדרות ופסיקות בחוקים שונים, כגון תקופה מינימאלית של חיים משותפים לאורך שלוש שנים לצורך ירושת דירה או קבלת קצבת שארים, אך גם לאלו גם ניתנו פרשנויות שונות.

טיפול בכל הנושאים המשפטיים של ידועים בציבור

חשוב לדעת שהעיקרון הבסיסי הוא שידועים בציבור זכאים לכל הזכויות כאילו היו נשואים. מאידך, לעיתים במקרים אלו מתעוררות בעיות ומורכבויות ספציפיות, ובהן אנו מסייעים ללקוחותינו:

  • הסכמי ממון – מדובר בהסכם הקובע בעיקר את אופן חלוקת הרכוש במקרה של פרידה, כאשר עריכתו באמצעות משרדנו מאפשרת לבני הזוג לנהל את חייהם על מי מנוחות מבחינה זו.

  • צוואת וירושות – חשוב לדעת כי ידועים בציבור זכאים לרשת את בני זוגם שנפטרו, ואנו מייצגים לקוחות שמבקשים לשמור על זכותם זו מול בעלי עניין אחרים בעיזבון. כמו כן, אנו מסייעים בעריכת צוואת המבטיחות את זכויות בן הזוג הנותר, עבור המבקשים שלא להסתמך על חוק הירושה.

  • פרידות – כאשר ידועים בציבור נפרדים הם אינם מתגרשים אך משרדנו בהחלט מסוגל לסייע בכל הקשור לחלוקת רכוש משותף וקבלת מזונות אישה – בין אם מתקיימים עדיין חיים יחדיו או שהאישה זכאית למזונות משקמים לאחר הפרידה.

למידע נוסף ופניות

מלבד האמור לעיל אנו מספקים סיוע משפטי בתחומים רבים נוספים, ביניהם השגת הזכויות מביטוח לאומי ומגורמים אחרים. לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי של משרדנו ולקבלת מידע נוסף, פנו אלינו עוד היום בטלפונים 04-8668881 או 050-8433334.