נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 04-8668881 / 050-8433334

העברת בעלות על דירה בירושה

לחלק בהוגנות ללא סכסוכים מיותרים

יוקר המחייה במדינת ישראל מעמיד הרבה מאוד אנשים במצב לא נעים ומאוד מוזר, בו רק מוות של בן משפחה והירושה המתקבלת בעקבותיו יכולים לעזור להם מבחינה כלכלית. גם אנשים שעובדים קשה ומרוויחים טוב באופן יחסי לא תמיד יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה, ורק כאשר קרובי המשפחה שלהם נפטרים, הם מקבלים כמות גדולה של כסף, נכסים ודירות ההופכים את חייהם לנוחים וקלים יותר. בדיוק בגלל הסיבה הזו, ישנם רבים לפעמים הנגררים לריבים מיותרים הקשורים לירושות, בדרך כלל עם בני משפחה אחרים הזכאים גם הם לכסף ולדירות. לכן, גם בתור יורש וגם בתור אדם הרוצה לחלק את העיזבון שלו, הדבר הנכון לעשות הוא להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני ירושה ונכסים אשר יידע לסייע במצבים הרגישים הללו.

הנכס החשוב והמשמעותי ביותר, ברוב המקרים, הוא כמובן הדירה, שאמורה להתחלק בין כמה אחים או בני משפחה. כל התהליך, שנעשה בזמנים מאוד קשים, מתחיל עם העברת בעלות על דירה בירושה וזה עניין בירוקרטי לכל דבר ועניין. בירוקרטיה, כידוע, היא אינה נעימה, במיוחד בזמנים של אבל. העברת דירה בירושה יכולה וצריכה להיעשות על ידי אנשי מקצוע המתעסקים בנושא, ויכולים לייעל ולשפר את התהליך, ובכך למנוע כאבי ראש למשפחה האבלה.

הקשר חשוב מהכסף

חשוב לציין כי העברת בעלות דירה בירושה נעשית ברוב המקרים באופן אוטומטי אל הילדים, אך לעיתים עלולות לצוץ בעיות נוספות בדרך מכל מיני סוגים, ואותן צריך ורצוי למנוע. גם הנושא של חלוקת דירה בירושה הוא חשוב, כי יש הרבה אנשים שמחליטים לחלוק ברווחים ובעול ולהשכיר או למכור את הדירה יחד. גם כאן יש ענייני גישור והסכמים מוקדמים והכל על מנת למנוע אי הבנות וריבים.

אף אחד לא רוצה לדאוג לכסף או לדירות ברגעים קשים של אבל והחלמה משפחתית, ולמרות שיש עלויות מכיוונם של עורכי הדין הרלוונטיים, הם אכן חוסכים הרבה מאוד כאבי שיכולים לגרום לאותם ריבים ומצבים לא נעימים. בתקופה של אבל הכול מתעצם ואותם ריבים מסתיימים בהרבה מקרים בפיצוצים לא מחויבים שעלולים אף לפרק את המשפחה. בסופו של דבר, הקשר המשפחתי חשוב מכסף ואת זה צריך כל אחד להבין.

בן משפחה קרוב שלכם נפטר והוריש לכם ולבני משפחה נוספים את דירתו? עו"ד אורן סולן הוא הכתובת הנכונה עבורכם. לסקירת כלל שירותי משרדו, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 04-8668881