נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 04-8668881 / 050-8433334

מכירת חצי דירה שהתקבלה בירושה

חלוקת הוגנת ונכונה

הטראומה שנגרמת למשפחה כאשר אדם נפטר היא גדולה, והחיסרון מורגש בצורה מיידית. לכתו של בן משפחה קרוב מצריכה לא רק התמודדות עם תקופה חדשה ולא נעימה לרוב, אלא גם התעסקות בירוקרטית עם העיזבון והנושא של ירושה. מרבית האנשים שנפטרים משאירים לאחר לכתם רכוש וכסף אותו צריך לחלק, כאשר הנכס הבולט ביותר הוא כמובן דירה, אם יש כזו. החלוקה היא לא פשוטה כלל ודורשת פרסום של מודעת אבל, חיפוש קרובים ולפעמים גם ריבים בין כל הצאצאים הזכאים.

כסף ידוע כמשהו שמסכסך בין אנשים, וגם בענייני ירושה הסיפור לא שונה. אנשים שעומדים בפני קבלת דירה יכולים להיות תוקפנים ואפילו לשקר במצח נחושה. לכן, כאשר מתעסקים עם ענייני דירה וירושה, כדי להשאיר את השלום במשפחה, עדיף להיעזר בשירותיו של עו"ד לענייני ירושה שיטפל בכל הבירוקרטיה וההתנהלות מול המשפחה. עו"ד מקרקעין לענייני ירושה מגיע עם סט כלים חשוב ורלוונטי מאוד להתעסקות עם נושאים כאלו. מעבר לנושאים המקצועיים, שיכולים להיות די סבוכים ועם הרבה סעיפים, חשוב מאוד לבצע את ההליך עם רגישות רבה. יש המון עניינים טעונים ויכול להיות שגם מטעני עבר יעלו במהלך הדיונים על הירושה, ולכן, יש חשיבות גדולה לשמירה על קור רוח והרגעת הצדדים.

שמירה על כבוד

ירושות יכולות לשנות לגמרי את חייהם של אנשים. דירות יכולות למעשה למחוק משכנתאות וחובות ולהקל משמעותית על הפן הכלכלי. בחלק מהמקרים, מתקבלת החלטה לבצע מכירת חצי דירה שהתקבלה בירושה ובכך לפתור את הפן הכספי, שעלול להסתבך ללא פתרון ארוך טווח. לרוב, כאשר מוכרים חצי דירה, עושים זאת בתוך המשפחה, וזאת כדי לפתור את הפלונטר הבירוקרטי ולמצוא אידיליה שמתאימה לכולם. עו"ד לענייני משפחה יוכל לבצע את ההליך של מכירת דירה שהתקבלה בירושה תוך כדי שמירה על כבוד הדדי והאינטרס של הלקוחות שלו.

קיבלתם דירה בירושה ואתם שוקלים למכור או לקנות חצי ממנה? זקוקים לשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה? עו"ד אורן סולן הוא הכתובת הנכונה עבורכם. לסקירת כלל שירותי משרדו, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 04-8668881